WR450F 2016

Yamaha WR450F 2016

Nejnovější model WR450F společnosti Yamaha je vybaven širokou řadou vyspělých technologií motoru a rámu, které mají za úkol poskytnout vítězný výkon na závodní trati a kompletní všestrannost na terénních cestách. Srdcem tohoto pozoruhodně zdatného enduro motocyklu je energický a spolehlivý motor o objemu 450 ccm s 5 ventily, který je známý svou silou a použitelným výkonem. A pro rok 2012 jsme tuto legendární pohonnou jednotku vybavili vyspělým systémem vstřikování paliva pro dosažení ještě stabilnějšího a citlivějšího výkonu. Také rám prošel výraznou modernizací a nejnovější model WR450F nyní jezdí s kompaktním dvojitým kolébkovým rámem, podobným jako na YZ250F, který umožňuje rychlejší zatáčení a větší hbitost.


Vlastnosti

Kapalinou chlazený čtyřtaktní jednoválec s 5 ventily a objemem 449 ccm

Kapalinou chlazený čtyřtaktní jednoválec s 5 ventily a objemem 449 ccm

Kapalinou chlazený čtyřtaktní motor modelu WR450F si vydobyl v soutěžích enduro a mezi silničními motocykly legendární postavení díky své životnosti a spolehlivosti. Tato pohonná jednotka s 5ventilovou hlavou válce a novým systémem vstřikování paliva dodává neustále silný, použitelný a lineární výkon.

Nový systém vstřikování paliva

Nový systém vstřikování paliva

Model WR450F využívá výhod nového kompaktního systému vstřikování paliva, který přispívá k vyššímu výkonu motoru. Sledováním snímačů, které snímají polohu škrtící klapky, teplotu nasávaného vzduchu, tlak vzduchu, otáčky klikové hřídele a teplotu chladicí kapaliny, dokáže jednotka ECU neustále nastavovat objem paliva a načasování zapalování, aby bylo dosaženo optimální výkonnosti motoru.

Závodní kit Yamaha

Závodní kit Yamaha

K dispozici je závodní kit, který je zaměřena na řidiče, kteří používají stroj WR450F na uzavřených závodních okruzích. Sada obsahuje výfukový systém s rezonátorem, sadu řetězových kol 13/50 a celou řadu dalších součástí pro zvýšení výkonu. K dispozici je také Power Tuner, který umožňuje přizpůsobit výkon motoru proměnlivým podmínkám.

Nový celohliníkový dvojitý kolébkový rám

Nový celohliníkový dvojitý kolébkový rám

Na rozdíl od některých běžných konstrukcí je nový dvojitý kolébkový rám modelu WR450F vyroben z jedinečné kombinace kovaných, protlačovaných a deskových hliníkových součástí, které jsou svařeny dohromady, aby vytvořily jednotku poskytující ideální poměr tuhosti. Poskytuje jezdci vynikající zpětnou vazbu a skvělou ovladatelnost.

rozměry třídy 250

rozměry třídy 250

Nový lehký rám byl vyvinut přímo z vítězného modelu Yamaha YZ250F kategorie MXGP. Tato nová konstrukce třídy 250, která se vyznačuje krátkým rozvorem 1 475 mm a kompaktními rozměry, umožňuje rychlejší zatáčení a větší hbitost – a její speciální dvojitá konstrukce umožňuje změnu umístění palivové nádrže a chladičů pro větší centralizaci hmotnosti.

Zdokonalená specifikace rámu

Zdokonalená specifikace rámu

Model WR450F s novým motorem se vstřikováním paliva a kompaktním rámem dodává třídě E2 nový vzrušující rozměr. Nový dvojitý kolébkový rám doplňuje štíhlá palivová nádrž o objemu 7,2 litru s bočními panely typu YZF a snížené sedlo s výškou 960 mm. A s černými ráfky kol Excel a řidítky Pro-Taper je model WR450F připraven k akci.

Cena 249 990 Kč včetně DPH .


Specifikace

Motor

Typ motoru

jednoválec, kapalinou chlazený, 4taktní, DOHC, 5ventilový

Zdvihový objem

449cc

Vrtání x zdvih

95,0mm x 63,4mm

Kompresní poměr

12,3 : 1

Maximální výkon

-

Maximální točivý moment

-

Systém mazání

Se suchou skříní

Typ spojky

mokrá, vícelamelová

Karburátor

Vstřikování paliva

Systém zapalování

CDI

Systém startování

elektrický a nožní

Převodovka

stálý záběr, 5rychlostní

Koncový převod

Řetěz

Podvozek

Rám

hliníkový, dvojitý kolébkový

Systém předního odpružení

Upside-down telescopic fork

Přední zdvih

300 mm

Úhel sklonu

27º

Stopa

115 mm

Systém zadního odpružení

kyvná vidlice, (kloubové odpružení)

Zadní zdvih

305 mm

Přední brzda

Hydraulická kotoučová, Ø 250 mm

Zadní brzda

jednokotoučová, Ø 245 mm

Přední pneumatika

80/100-21 51P

Zadní pneumatika

120/90-18 65P

Rozměry

Celková délka

2 315 mm

Celková šířka

825 mm

Celková výška

1 275 mm

Výška sedla

960 mm

Rozvor kol

1 475 mm

Minimální světlá výška

335 mm

Mokrá hmotnost včetně náplní

129 kg

Kapacita palivové nádrže

7,2 Litry

Kapacita olejové nádrže

1,2 litry


 Produktový list Yamaha WR450F