Nové BMW K 1600 GT, K 1600 GTL, K 1600 B a K 1600 Grand America

Nové BMW K 1600 GT, K 1600 GTL, K 1600 B a K 1600 Grand America

NOVÉ MOTOCYKLY BMW TOUR

Nové BMW K 1600 GT, K 1600 GTL, K 1600 B a K 1600 Grand America

Nové modely K 1600: Šestiválcová fascinace pro dynamickou a luxusní jízdu, turistiku a cestování.

„Pro ještě intenzivnější zážitky z jízdy jsme nové modely K 1600 vybavili řadou technických vylepšení. Šestiválcový motor dodává těmto motocyklům jedinečně fascinující charakter. V dále zdokonalených modelech pracuje ještě lépe a suverénněji než kdykoliv předtím.“ Toni Decker, vedoucí projektu BMW řady K.

Řadové šestiválce byly u BMW vždy výkladní skříní techniky. Od roku 2010 BMW Motorrad nabízí v modelech K 1600 fascinující šestiválcovou kulturu projevu. Model K 1600 GT představuje mimořádně agilní, dynamickou variantu šestiválcového motocyklu, zatímco K 1600 GTL je komfortnější a se standardně dodávaným zadním kufrem je určen spíše pro pohodlné cestování.

Model K 1600 B je zcela jiný – s nízkou klesající zádí je motocyklem ve stylu Bagger. Jeho mottem je „Duch otevřené silnice“. Představuje eleganci, sílu a luxus na dvou kolech a umožňuje jezdci prožít každou cestu, každý výlet a každý okamžik obzvláště intenzivně.

Model K 1600 Grand America, odvozený od modelu K 1600 B, spojuje vynikající výkon řadového šestiválce s exkluzivními prvky výbavy, které z dálkových jízd v americkém stylu dělají intenzivní zážitek, a to jak při jízdě sólo, tak cestování ve dvou.

„Přizpůsobením našeho řadového šestiválce aktuální emisní normě EU-5 se nám podařilo zajistit nejen použitelnost tohoto motoru v budoucnosti z pohledu legislativy, ale současně se nám podařilo zvýšit výkon a točivý moment použitím systému regulace klepání a také nové řídicí jednotky motoru,“ říká Jörg Vogt, vedoucí poháněcích soustav.

Pro použití v nových modelech K 1600 GT, GTL, B a Grand America byl fascinující řadový šestiválec přizpůsoben aktuálním předpisům EU-5. Z technického hlediska je hlavní novinkou použití motoru řídicí jednotky BMS-O, dvojice snímačů klepání a dvojice přídavných širokopásmových lambda sond. Kromě výrazně lepších emisních hodnot jsou patrné také vylepšení týkající se výkonu a točivého momentu šestiválcového motoru. Výkon je stále 118 kW (160 k), nyní je ale dosahován již při 6750 1/min, a tedy o 1000 1/min dříve, než tomu bylo před tím. Technická vylepšení navíc přinášejí zvýšení maximálního točivého momentu z dřívějších 175 Nm na nynějších 180 Nm při stejných 5250 1/min. Výsledkem je jak větší zátah motoru, tak intenzivnější akcelerace.

BMW K 1600 GT

Novinkou je také regulace brzdného účinku motoru (MSR), která zamezuje nechtěnému zablokování zadního kola při necitlivém puštění plynu nebo podřazení. V těchto případech funkce MSR bleskově otevře škrticí klapky, aby se omezil brzdný účinek motoru a došlo ke stabilizaci motocyklu.

Aktivní podvozek Dynamic ESA ESA „nové generace“ s plně automatickým vyrovnáváním zatížení.

Aktivní odpružení BMW Motorrad Dynamic ESA „nové generace“ u nových modelů K 1600 GT, GTL, B a Grand America přináší ještě vyšší úroveň bezpečnosti, dynamiky a komfortu jízdy. Charakteristika tlumičů se automaticky přizpůsobuje jízdním podmínkám a jízdní situaci. Nechybí ani automatická regulace světlé výšky bez ohledu na zatížení.


Moderní LED světelné jednotky a nové Full LED adaptivní světlomety.

BMW Motorrad je již desítky let průkopníkem v oblasti bezpečnosti při jízdě na motocyklu. Nové modely K 1600 GT, GTL, B a Grand America jsou proto již standardně vybaveny moderními LED světlomety. Nový full LED světlomet s ikonickým denním jízdním světlem (v závislosti na trhu) osvětluje silnici mimořádně jasným a čistým světlem a podtrhuje prestiž nových šestiválcových modelů. Další standardní součástí světlometů je natáčecí funkce adaptivních světlometů. Díky ní se potkávací LED světlomety natáčejí do zatáčky podle úhlu náklonu. Díky natáčecí funkci (±35°; předchůdce: ±24°;) zůstává horizont světla konstantní a harmonicky a plynule se přizpůsobuje příslušnému náklonu.

 

BMW K 1600 GTL


Nové světelné funkce pro uvítání, rozložení a osvětlení cesty domů.

Díky novým světelným funkcím je zážitek z jízdy s novými šestiválcovými modely ještě intenzivnější, komfortnější a zároveň praktičtější. Například po zapnutí zapalování se aktivuje tzv. uvítací světlo. Plynule se rozsvítí hlavní světlomet, zadní světlo a – pokud je jím vozidlo vybaveno – také přídavné světlo.

Po vypnutí zapalování se motocykly „rozloučí“ krátkou aktivací světlometu a zadního světla a následně pomalu zhasnou.

Další nová funkce, osvětlení cesty domů, slouží k lepší orientaci v noci na neosvětlených místech. Po vypnutí zapalování lze dálková světla na určitou dobu aktivovat krátkým stisknutím tlačítka dálkových světel.
 

Nový 10,25" barevný TFT displej s integrovanou mapovou navigací, snadným plánováním tras a rozsáhlými možnostmi připojení ve standardní výbavě.

Nové modely K 1600 GT, GTL, B a Grand America jsou standardně vybaveny novým 10,25palcovým barevným displejem TFT s integrovanou mapovou navigací a rozsáhlými možnostmi konektivity. Díky vynikající čitelnosti, přehlednému menu a důmyslné koncepci obsluhy patří ke špičce v segmentu motocyklů. Nový 10,25palcový barevný displej umožňuje zobrazení navigační mapy na hlavních přístrojích, což znamená, že není nutný další displej. Jedinečná detailnost a ostrost obsahu displeje je zajištěna rozlišením 1920 x 720 obrazovými body.


Nový displej nabízí široké možnosti zobrazení, a to včetně možnosti rozdělení displeje. Součástí systému jsou dvě antény pro připojení například k přilbě nebo chytrému telefonu. Jedna anténa je k dispozici pro Bluetooth a druhá umožňuje výměnu dat jak prostřednictvím Wi-Fi, tak i Bluetooth.
 

BMW K 1600 B

 

Audiosystém 2.0 – nový digitální zvukový rozměr ve standardní výbavě nebo ve výbavě na přání.

Díky audiosystému 2.0 poskytují nové modely K 1600 GTL a Grand America ještě intenzivnější zvukový zážitek již ve standardní výbavě. Audiosystém je k dispozici jako výbava na přání pro modely K 1600 GT a K 1600 B. Výrazným rysem nového audiosystému 2.0 je, že antény pro příjem rozhlasového vysílání jsou nyní umístěny v kapotáži. Zatímco předchozí audiosystém byl s motocyklem spojen jako primárně nezávislý systém, nový audiosystém 2.0 se vyznačuje vysokým stupněm integrace do elektrického systému.


Nejdůležitější vlastnosti nového audiosystému:
  • DAB a DAB+ pro čistý poslech s maximální kvalitou a stabilitou příjmu.
  • DAB-FM porovnává přijímaný signál a automaticky přepíná na nejlepší zdroj signálu.
  • Různé profily ekvalizéru vhodné pro: studio: optimalizované pro maximální zážitek z poslechu bez přilby (např. při stání), profily: zesílení basů, zesílení výšek, mluvené slovo a vyvážený projev: optimalizované pro maximální zážitek z poslechu s přilbou.
  • Vysoce flexibilní možnosti nastavení zvuku (výšky/basy) s velmi širokým rozsahem výkonu, a to i při vysokých rychlostech.
  • Rádio HD. Digitální rádio pro americký trh s FM/AM pásmem a SAT rádiem jako volitelná výbava pro USA.

Inteligentní tísňové volání pro ještě větší bezpečnost při jízdě na motocyklu jako volitelná výbava.

Nejrychlejší možná pomoc při nehodách nebo v nouzových a nebezpečných situacích může zachránit život. Proto BMW Motorrad vyvinul systém tísňového volání s volitelnou výbavou inteligentního tísňového volání, které zajistí co nejrychlejší přivolání pomoci na místo. Pro nové modely K 1600 GT, GTL, B a Grand America je tento systém dostupný na několika trzích.

 

BMW K 1600 GRAND AMERICA


Option 719 „ Midnight “
Výbava Option 719 „Midnight“ s potiskem metodou vodotisku pro K 1600 B a K 1600 Grand America.

Nové modely K 1600 GT, GTL, B a Grand America jsou k dispozici vždy ve třech atraktivních barevných variantách: základní, stylová a Option 719. Za pozornost stojí zejména Option 719 „Midnight“, která je k dispozici pouze pro K 1600 B a K 1600 Grand America. Vrcholem této varianty výbavy je lakování v metalické barvě Meteoric Dust II s motivem „Galaxy“ vyobrazeným metodou vodotisku. Jedná se o metodu, kterou lze předměty zcela nebo částečně pokrýt vzorem nebo grafikou.


Jako médium pro pozdější vzor nebo grafiku se používají podkladové fólie, které se aktivují ve vodní lázni. Objekt, který má být potažen, se přitiskne na fólii ve vodní lázni a ponoří se. Během tohoto procesu se vzor nebo grafika na podkladové fólii přenese na předmět. Nakonec se nanese ochranná vrstva dvousložkového bezbarvého laku. Protože se tento postup provádí pouze ručně, je každá varianta 719 „Midnight“ skutečně jedinečná.