BMW představuje nové BMW G 310 GS

BMW představuje nové BMW G 310 GS

BMW Motorrad s modelem BMW G 310 GS přinesl v roce 2016 do segmentu do 500 cm3 nový druh zážitků. Extrémní kompaktnost, robustnost a univerzálnost zajistily, že i tento motocykl je plnohodnotným členem rodiny BMW GS, a to zejména pro začínající jezdce. Čtyři roky po jeho debutu nyní BMW Motorrad představuje nové BMW G 310 GS. Je ještě univerzálnější, bezpečnější a dynamičtější.

BMW Motorrad s modelem BMW G 310 GS přinesl v roce 2016 do segmentu do 500 cm3 nový druh zážitků. Extrémní kompaktnost, robustnost a univerzálnost zajistily, že i tento motocykl je plnohodnotným členem rodiny BMW GS, a to zejména pro začínající jezdce. Čtyři roky po jeho debutu nyní BMW Motorrad představuje nové BMW G 310 GS. Je ještě univerzálnější, bezpečnější a dynamičtější, a to jak v každodenním městském provozu, tak při jízdách po okresních silnicích, stejně jako v terénu.

Jednoválcový motor, plnící emisní normu EU-5, s automatickým zvýšením výkonu od volnoběhu a elektricky poháněnou škrticí klapkou.
Srdcem nového BMW G 310 GS je spolehlivý vodou chlazený jednoválec s objemem 313 cm³ se čtveřicí ventilů, dvojicí vačkových hřídelů umístěných v hlavě a elektronickým vstřikování paliva. Motor je skloněn dozadu a hlava motoru je otočená o 180°, sání tedy směřuje nyní vpřed a výfuk dozadu. Toto celkově logičtější uspořádání je ideální pro optimální spalování a vedení vzduchu do motoru a z motoru, současně přispívá ke kompaktní stavbě celého stroje. S výkonem 25 kW (34 k) při 9500 1/min a maximálním točivým momentem 28 Nm při 7500 1/min je jednoválcový motor nového BMW G 310 GS ideálním partnerem pro dynamickou radost z jízdy při plnění aktuální emisní normy EU 5.

Pro použití v novém BMW G 310 GS je motor vybaven elektronickým ovládáním škrticí klapky, přinášejícím citlivější reakce jednoválce. Automatická funkce zvýšení výkonu těsně nad volnoběhem předchází možnému náhlému zhasnutí motoru při rozjezdu. Samonastavovací antihoppingová spojka je další novinkou. Omezuje ztráty a je významným přínosem pro bezpečnost – zejména při brzdných manévrech umožňuje snadné podřazování. Současně se vyznačuje menší ovládací silou na ovládací páčce.

Nový LED světlomet a LED směrové ukazatele – lépe vidět a být viděn.
BMW G 310 GS bylo již dříve vybaveno brzdovými světly s LED technologií, nové BMW G 310 GS k němu přidává full-LED přední světlomet pro bezpečnější cestování v noci a současně LED směrová světla pro lepší viditelnost v provozu. Nový LED světlomet zajišťuje jasné a homogenní osvětlení silnice a jeho modifikované uchycení zabraňuje rušivým vibracím světelného kuželu, které byly známé z minulosti. Přepínání mezi dálkovými světly, potkávacími světly a – v závislosti na dané zemi – světly denního svícení se provádí pohodlně ovladači na levém řídítku.

Ve čtyřech stupních nastavitelné páčky brzdy a spojky.
Ovládací páčky spojky a brzdy lze nyní nastavit ve čtyřech úrovních, což přináší lepší ergonomii zejména pro jezdce s malýma rukama. Úroveň 3 brzdové páčky odpovídá nastavení používanému dříve. V pozici 1 je brzdová páčka o 6 mm blíže k řídítkám.
 


Mírně upravený vzhled s atraktivními základními barvami a dvojicí exkluzivních stylových provedení.
GS znamená pro BMW závazek. Je synonymem absolutní funkčnosti, spolehlivosti a robustnosti. Nové BMW G 310 GS je i proto na první pohled rozpoznatelné jako plnohodnotný zástupce rodiny BMW GS. Má typicky pojatý větrný štítek, vysoko umístěný přední blatník, působivé boky a krátkou a vysokou záď – to všechno jsou prvky známé také z velkých modelů BMW R 1250 GS. Zásluhou nového LED světlometu jsou nové modely při pohledu zpředu nyní agresivnější a dynamičtější.

Také barevný koncept jasně prozrazuje, že nové motocykly jsou členy rodiny BMW GS. Všechny tři barevné varianty BMW G 310 GS mají kryty alternátoru, spojky a vodního čerpadla lakované šedým metalickým lakem Titanium Grey.

Provedení Rallye v typických GS barvách s bílou hlavní barvou a bočními panely nádrže v šedé barvě zaujme celkovou sportovností. Červeně lakovaný rám a modrý středový kryt nádrže a přední části zdůrazňuje terénní schopnosti a dodávají motocyklu extrémně sportovní vzhled.

Edice „40 Years GS“ se i v podání BMW G 310 GS obrací do minulosti, konkrétně k legendárnímu historickému motocyklu R 100 GS, a kombinuje černou a žlutou. Základní barvou je černá Cosmic Black, doplněná žlutou grafikou na bočních panelech nádrže.

Přehled nových vlastností BMW G 310 GS:
  • Jednoválcový motor splňující emisní normu EU 5 s elektricky regulovanou škrticí klapkou a automatickým zvýšením výkonu nad volnoběhem.
  • Samonastavovací antihoppingová spojka.
  • Nový LED světlomet a LED směrové ukazatele.
  • Nastavitelné páčky brzdy a spojky ve čtyřech úrovních.
  • Kryty alternátoru, spojky a vodního čerpadla lakované šedým metalickým lakem Titanium Grey.
  • Jemně upravený design s atraktivními základními barvami a dvěma exkluzivními stylovými variantami.