Veterán BMW R 60/2 právě teď v Motocentru BARTH

Veterán BMW R 60/2 právě teď v Motocentru BARTH

Neobyčejný historický motocykl, právě nyní k vidění v našem Motocentru v Pardubicích.

BMW Motorrad právě v těchto dnech slaví sto let od svého založení. Tímto bychom se rádi přidali k zástupu gratulantů a zavzpomínali na úžasnou historii BMW, plnou inovací, rekordů a báječných motocyklů.

Nelze vyjmenovat všechny důležité stroje, všechny milníky ve výrobě BMW Motorrad a tak pojďme za všechny vzpomenout jeden motocykl který ztělesňuje více než se na první pohled zdá, právě historii BMW. A sice model R 60/2.

 

TÝDEN OSLAV 100 LET BMW MOTORRAD

Jedná se totiž o první motocykl který sjel z výrobního pásu po přestěhování výrobní linky z Mnichova do Berlína v roce 1967 a my jsme rádi že jej v těchto dnech můžeme obdivovat na našem salonu.

Tento motocykl se zapsal jako mnohé další motocykly do historie BMW svou pohodlností a spolehlivostí o které vyprávěl Danny Liska ve své knize Z Aljašky do Argentiny.

R 60/2 si získal oblibu i díky možnosti připojení postranního vozíku a stal se nedílnou součástí státní správy.

Motocykl je osazen dvouválcovým motorem boxer o objemu 594 ccm s výkonem 30 koní při 5800ot/min. O přísun paliva se starají dva karburátory Bing. Přesun síly na zadní kolo obstarává u BMW klasický kardan a kola jsou na dnešní dobu nezvykle obě o rozměru 18 palců.

Ale co bych vás tu nudil výčtem technických parametrů. Přijďte se na něj k nám podívat a můžeme si o něm popovídat osobně, třeba u dobré kávy.

Jaroslav Bekr

Jaroslav Bekr

Jaroslav Bekr

prodejce motocyklů

jaroslav.bekr@motocentrum-barth.cz